در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر، نخستین همایش رسانه و مقاومت در تبریز برگزار شد.

مدیرکل صداسیمای آذربایجان شرقی در این همایش گفت:در دوران دفاع مقدس رسانه ها نقش اساسی در اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و بسیج کردن مردم برای حضور در جبهه ها داشتند.

مرتضی صفری افزود: فتح خرمشهر در آن دوران با هیچ منطق نظامی سازگار نبود و این فتح تاریخی با عنایات حضرت حق و اخلاص و اعتقاد رزمندگان اسلام رقم خورد.
وی با اشاره به اینکه در عصر حاضر هیچ اقدامی بدون پیوست رسانه ای به نتیجه کامل نمی رسد گفت: علیرغم هیاهو و غوغا سالاری رسانه ای دشمن در خصوص جنگ با آمریکا، نهایتاً دیدگاه رهبر معظم انقلاب تایید شد و جنگی رخ نداد و بار دیگر اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی تایید شد.
وی افزود: در سال های اخیر تشکیل اتحادیه رادیو تلویزیون های کشورهای اسلامی توانست جبهه رسانه ای قوی در مقابل امپراطوری رسانه ایی غربی، عربی و عبری ایجاد کند و تک صدایی آنان را از بین ببرند.
مدیرکل صداوسیمای آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه داعش برای ایجاد رعب و وحشت برای نشان دادن جنایات خود از قویترین تیم های رسانه ای استفاده می کرد خاطرنشان کرد: شجاعت، اقتدار و اخلاص جوانانی مثل شهید حججی و شهدای مدافع حرم استان زودتر از تصور حامیان داعش آنان را با شکست مواجه کرد.
صفری تلاش رسانه استانی را برای تبیین نقش شهدای مدافع حرم را یادآور شد و افزود: زندگی نامه هرکدام از شهدای مدافع حرم استان قابلیت و ظرفیت تولید آثار نمایشی را دارد.
وی به آخرین فعالیت های پژوهشی این مرکز در زمینه دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: کار پژوهش زندگی سردار شهید علی تجلایی در صدا وسیمای آذربایجان شرقی به پایان رسیده است و در صورت مشارکت مسئولین استانی، می توان کار نگارش فیلم نامه و تولید یک سریال فاخر را کلید زد.
در پایان این همایش مستند ۷قسمتی “روایتگران ایثار” صدا وسیمای مرکز آذربایجان شرقی با هدف تبیین نقش اصحاب رسانه در ۸سال دفاع مقدس کلید زده شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است Privacy PolicyوTerms of Use.

I agree to these terms.